Koszyk
0produktów za0,00 zł

O perfumach...

Głównym kryterium jest gust i upodobania osoby wybierającej zapach. Po użyciu zapach będzie nam towarzyszył conajmniej przez kilka godzin, więc musimy w pełni go akceptować oraz czuć się z nim dobrze. W celu przetestowania zapachu odwiedź najbliższą ci stacjonarną perfumerię, po czym zapraszamy do nas. Pamiętaj, że najlepiej testować zapachy rano, kiedy zmysł węchu jest wypoczęty. Zdolność rozróżniania zapachów przez człowieka jest ograniczona. Zmysł węchu szybko się męczy, dlatego testuj maksymalnie trzy bądź cztery zapachy na raz, nie więcej. Nie warto używać więcej rodzajów perfum w krótkim odstępie czasu, gdyż nasze zmęczone zmysły błędnie odczytają kolejne zapachy. Najlepiej skupić się na jednym wybranym zapachu, prześledzić dokładnie jak z upływem czasu rozwija się na naszej skórze i dopiero po zastanowieniu podjąć decyzję czy kupować dany produkt. Nie warto pochopnie podejmować decyzji o ewentualnym zakupie.

Nalezy pamietac, ze kreacja perfumeryjna zachowuje sie niejednakowo na skórze. Skóra kazdej osoby ma troche inny metabolizm i nie zawsze to, co ladnie pachnie na innej osobie, bedzie dawalo taki sam efekt na naszej skórze.

Testowanie zapachu polega w pierwszej kolejnosci na powachaniu kompozycji na neutralnej podstawie, tzw. papierku zapachowym. Nastepnie nalezy wypróbowac go na skórze, najlepiej na wewnetrznej stronie przegubu dloni, gdzie skóra jest cienka, dobrze ukrwiona, a przez to ciepla. Dzieki temu kompozycja ladnie przechodzi od nuty do nuty. Dobra kreacja zachowuje równowage i harmonie miedzy nuta górna, srodkowa i koncowa. Glówny temat zapachu jest wtedy utrzymywany od poczatku do konca, przez kazdy etap parowania.

Wech jest najczulszym ze zmyslów. Bodzce zapachowe blyskawicznie docieraja do mózgu i uruchamiaja pozytywne lub negatywne reakcje. Od wieków ludzie poprawiali nastrój wokól siebie, stosujac wonnosci i kadzidla. Wykorzystywano mnóstwo naturalnych substancji by temu sprostac. Z czasem pomogla chemia, gdyz wiele zwiazków chemicznych ma ciekawy zapach, a polaczenia róznych substancji daja nowe, czasem nieoczekiwane efekty. Aby podkreslic, ze tworzenie kompozycji zapachowych i kreacji perfumeryjnych jest sztuka, uzywa sie do opisu tej dziedziny terminologii muzycznej. Szczególnie pasuje ona do kreowania najlepszych perfum.

 

Kazdy zapach opisuje sie poprzez okreslenia zastosowanych nut:

  • nuta górna (glowy) to pierwsze wrazenie wywolane najbardziej lotnymi skladnikami. Ma ono budzic zainteresowanie zapachem, ale trwa krótko kilka lub kilkanascie sekund.
  • nuta srodkowa (serca) to glówna nuta kompozycji, która rozwija sie pod wplywem temperatury ciala dopiero po kilku lub kilkunastu minutach od naniesienia na skóre. Trwa zwykle do 2 godzin.
  • nuta podstawy (bazowa) ujawnia sie po 20–30 minutach i jest wyczuwalna przez wiele godzin, zaleznie od typu i jakosci perfum. 

 

Kategorie wyrobów perfumeryjnych

Ze wzgledu na zawartosc kompozycji zapachowej w produktach perfumeryjnych zostal dokonany ich podzial:

  • perfumy (parfum) zawieraja 15–30% kompozycji zapachowej
  • woda perfumowana (Eau de Parfum, EDP) 8–15% kompozycji zapachowej
  • woda toaletowa (Eau de Toilette, EDT) 4–10% kompozycji zapachowej
  • woda kolonska (Eau de Cologne, EDC) 3–5% kompozycji zapachowej
  • woda odswiezajaca (Eau Fraîche) 1–3% kompozycji zapachowej

 Testery

 Testery pakowane sa w skromne, tekturowe pudelka, niektóre z nich nie posiadaja korków. Flakon czesto posiada nadruk lub naklejke z napisem "tester". Niektóre testery wyposazone sa w korek i zapakowane w pudelko standardowe (ofoliowane) - zalezy to od producenta okreslonej marki perfum.

 

 

Opracowano na podstawie:Wludyka B. „W krainie wonnosci”,  „Rynek chemii kosmetycznej i gospodarczej” 3/2002

1 Najniższe ceny codzienna aktualizacja cen 2 Szybkie doręczenie mamy własne magazyny 3 Promocje więcej zaoszczędzisz 4 Tylko oryginalne produkty


Bezpieczne zakupy
Nie obawiaj się zakupów u nas. Nasz regulamin zakupów spełnia wszystkie wymogi prawne i dbamy o najwyższą jakoś obsługi klienta. Sprzedażą internetową zajmujemy się wiele lat.
Mamy niskie ceny
Perfumy na internecie można kupić znacznie taniej niż w stacjonarnych perfumeriach. Zakupy u nas są wyjątkowo korzystne, o czym warto się przekonać. Dlaczego u nasz jest tak tanio?